Dy makina përplasen kokë më kokë në Peqin, një i vdekur dhe 2 të plagosur

Më të fundit


Një aksident i rëndë ka ndodhur paraditen e sotme në rrugën Elbasan Peqin, në vendin e quajtur kryqëzimi i Gjocajt, ku dy makina janë përplasur më njëra-tjetrën duke shkaktuar vdekjen e një personi dhe plagosjen rëndë të dy të tjerëve.

Dy të plagosurit janë dërguar me urgjence në spitalin e Peqinit. Mësohet se ata janë Ismail Hoxhallari dhe Gëzim Braho nga Korça.


Ndërsa identiteti i viktimës nuk bëhet ende i ditur.

Ndërkohë që policia ka mbërritur në vendngjarje dhe po heton shkaqet e aksidentit, ndërsa dyshohet se ka qenë shpejtësia e tej normave të lejuara të makinave.
Skip to toolbar