E pabesueshme, Lenjani dhe Sadiku në garë për golin më të bukur në Zvicër (video)

Më të fundit


Armando Sadiku dhe Ermir Lenjani janë në garë mes tyre për golin më të bukur të realizuar gjatë muajit prill në kampionatin zviceran të futbollit.

Sulmuesi i Luganos dhe mbrojtësi i Sion, janë përzgjedhur nga faqja zyrtare e Superligës së Zvicrës, së bashku me Samuele Campo nga Basel, për të marrë votat e tifozëve zviceran në lidhje me realizimin më të bukur gjatë muajit që lam pas.


Armando Sadiku do të votohet për eurogolin e shënuar ndaj Basel disa javë më parë, ku sulmuesi i kombëtares shqiptare realizoi nga më shumë se 35 metër distancë, pasi ishte futur si zëvendësues.

Edhe Ermir Lenjani do të votohet për golin nga jashtë zone që i shënoi Thun pak javë më parë, pasi bëri një realizim spektakolar me të majtën e tij.
Skip to toolbar