Shaqiri kthehet me asist, Liverpool kalon Cityn (video)

Më të fundit


Liverpool ka mundur Newcastel 3-2 dhe është ngjitur përkohësisht në vendin e parë në Premier League, duke shpresuar në një hap fals të Manchester Cityt, që luan të hënën ndaj Leicester.

Nuk ka qenë aspak një ndeshje e lehtë për “The Reds”, jo vetëm se fituan me vështirësi, por edhe sepse Mohamed Salah rrezikon të mos luajë më, pasi la fushën i dëmtuar nga një përplasje që pati me portierin kundërshtar.


Virgil van Djik kaloi Liverpool në avantazh në fillim, por më pas erdhi reagimi i shpejt i vendasve të cilët barazuan me Atsu. Megjithatë, Salah i rikthen në avantazh të tijët gjatë pjesës së parë.

Pas nisjes së pjesës së dytë, vendasit vendosin përsëri barazpeshën me Salomon Rondon. Në minutën e 86’ të takimit krosi i Xherdan Shaqirit gjeti kokën e Origit në zemër të zonës me topin që përfundoi në rrjetë pasi u devijua edhe nga mbrojtësi Lascelles.
Skip to toolbar