Sadiku realizon golin e vitit (video)

Më të fundit


Sulmuesi “feston” duke sharë trajnerin që e lë në stol

Armando Sadiku ka shpërthyer ditën e djeshme, duke shënuar një eurogol për Luganon në sfidën ndaj Basel.

Sulmuesi i kombëtares shqiptare, e nisi ndeshjen nga stoli, teksa u fut në fushën e lojës si zëvendësues në minutën  e 46` të pjesës së dytë.


Goli do të vinte në minutën e 67`, kur 27-vjeçari elbasanas do të shkarkonte të djathtën e tij në drejtim të portës së Basel nga 35 metër largësi.

Një gol fantastik, që në fakt e shijoi publiku, por jo Sadiku. Ky i fundit nuk e festoi realizimin spektakolar të tij, pasi shpërtheu në të shara në drejtim të stolit, duke iu drejtuar trajnerit dhe stafit teknik, që nuk e kanë aktivizuar.

Në fund ndeshja përfundoi me rezultatin 1-1, pasi Basel arriti të barazonte takimin, me të dyja skuadrat që kanë ndarë nga një pikë.

“Kështu jam! Në momente të tilla tregoi inatin i shava pak të gjithë në shqip. Shava trajnerin, gazetarët, kur them të gjithë të gjithë.Kam ardhur këtu për të luajtur dhe mendoj se kam dhënë maksimumin në minutat që më janë dhënë. Një gol shumë i bukur, jam i kënaqur. Do të isha më i lumtur nëse merrnim tre pikët në fund të takimit”.– ka thënë Sadiku pas ndeshjes.
Skip to toolbar