Firmino e Salah bëjnë Jurgen Klopp me dhimbje koke para Barcelonës!

Më të fundit


Liverpool do të luajë ndeshjen e kthimit gjysmëfinale të Champions League kundër Barcelonës të mërkurën në mbrëmje. Veç rezultatit të ndeshjes së parë 3-0 në disfavor të “The Reds”, shqetësim i madh për Jurgen Klopp janë dhe dy mungesa të rëndësishme.

Roberto Firmino është mungesa e parë e sigurtë, teksa listës i shtohet dhe sulmuesi egjiptian, Mohamed Salah. Ky i fundit u dëmtua në kokë në ndeshjen ndaj Newcastle.


Salah do të kryejë ditën e sotme vizitat e specializuara mjekësore, megjithëse pakkush beson se ai do të jetë gati për ndeshjen e kthimit ndaj Barcelonës, ku Liverpool do të tentojë përmbysjen e madhe.

Pas ndeshjes me Newcastle, trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp, u shpreh optimist për gjendjen e Salah. “Mjeku duhej të merrte një vendim, duke e larguar Salah nga fusha. Kur u ktheva në dhomat e zhveshjes, ai ishte ulur dhe po shihte ndeshjen. Salah dukej mirë, por duhet të presim”, tha trajneri gjerman.
Skip to toolbar