Rei Manaj tund rrejtën në debutim te Barcelona B, por… (video)

AKTUALITET


Sulmuesi i kombëtares shqiptare, Rey Manaj tundi rrjetën mbrëmjen e të shtunës me ekipin e Barcelona B, në debutimin e tij.

Megjithatë, gëzimi i sulmuesit nuk zgjati shumë për shkak se goli u anulua për faull në zonë.


Ishte minuta e 73 e takimit, kur Manaj gjeti golin me kokë duke kërcyer mbi mbrojtësit kundërshtar, ekipi i Ejan, dhe shënoi golin e tretë për Barcelona B.

Megjithatë, arbitri i ndeshjes e anuloi golin për faull. Gjithësesi ky ishte një sinjal pozitiv për sulmuesin lushnja, i cili pak ditë pasi u prezantua tek ekipi i dytë i katalanasve, luajti si titullar duke prekur dhe rrjetën.
Skip to toolbar