Francë, sulmohen me thikë dy vajza para shkollës së tyre

BOTA


Dy vajza, 6 dhe 11 vjeç, janë plagosur me thikë këtë të enjte para shkollës së tyre në Bas-Rhin të Francës. Sipas mediave franceze, sulmuesi është arrestuar nga policia.

11 vjeçarja u godit me thikë para shkollës, tjetra u godit me thikë në një shesh aty pranë.


Sipas policisë, burri nuk është i njohur për autoritetet dhe se motivet e tij “duket se nuk janë të lidhura me radikalizmin”. /abcnews.al
Skip to toolbar