Gega: Ishte ëndrra që më solli këtu!

SPORT


Skëder Gega do të futet në historinë e klubit të Partizanit, pasi është trajneri që e rikthen klubin e kuq te titulli pas 26 vjetësh. Pas ndeshjes derbi me Tiranën, ku Partizani fitoi jo vetëm takimin, por matematikisht u shpall kampion i Shqipërisë për këtë sezon, trajneri Gega u shpreh i kënaqur me rrugëtimin që ka bërë ekipi i tij këtë sezon.

“Ishte ëndrra që më solli këtu. Nuk kam qenë kurrë më krenar dhe i lumtur. Këtë sukses ja dedikoj çdo njeriu që më ka mbështetur, familjes, Demit dhe Ramës, djemve. Janë mijëra emra që mund t’i falënderoj. Jam i lumtur që ia dolëm”, u shpreh mes entuziazmit Gega.


 “Çelësi i suksesit? Është festë dhe nuk dua të flas për probleme. I jap meritë ekipit, klubit, mbështetësve, kolegëve e gazetarëve. Kur erdha ka pasur paragjykime pa dashje. Ndjej keqardhje. Sot jam i lumtur dhe i falënderoj të gjithë ata që më kanë besuar”.

“Nuk më besohet që jemi kampionë. Çdo minutë që kalon do më pëlqejë më tepër për lodhjen e sakrificën, për familjen që ka qëndruar larg meje. Kam shumë miq që kanë jetuar me shqetësimin pranë meje. Janë edhe miqtë. Kam merita bashkë me çunat, por Gaz Demi është njeriu që më dha kurajo në momentet më të vështira. Kur të jem më i qetë do ndaj gjërat e mira, jo të këqijat”,
Skip to toolbar