Gega: Nuk jemi perfekt, por japim maksimumin

Më të fundit


Partizani fitoi një ndeshje shumë të rëndësishme si ajo kundër Skënderbeut, ndërsa Skënder Gega është shprehur i kënaqur me tre pikët. Pas ndeshjes, tekniku i ekipit kryeqytetas foli për “Supersport”, duke deklaruar se skuadra e tij nuk është perfekte, por në fushën e lojës ka dhënë maksimumin.

Ndeshja? – “Herën e parë ndoshta ishte presion, por ai presion na vuri në gjumë. Shumë pak kemi gabuar këtë sezon, gjithsej kemi gabuar 5 herë. Fitorja e Kukësit na bëri mirë, po ashtu na motivoi edhe disfata ndaj Luftëtarit. Jemi të ndërgjegjshëm që nuk jemi perfekt, edhe sot nuk ishim perfektë, por të paktën dhamë maksimumin dhe u shpërblyem”, deklaroi tekniku Skënder Gega.

Goli i anulluar? – “Goli i anulluar për mua është faull, sepse Rexhepi ka shtyrë të dy. Kur je direkt, mbase gjykimet janë të nxituara. Unë personalisht mendoj se janë vënë duart te kundërshtari”, komentoi trajneri i Partizanit.

Çfarë ndodhi me Luftëtarin? – “Jam i sigurtë për diçka, të humbësh në futboll nuk është turp, është një ngecje ose diçka që nuk e ke bërë mirë punën. Turpi më vret, por nuk mendoj se ishte turp. Pas humbjes së parë me Luftëtarin luajtëm me Kukësin, ekipin rival por luajtëm mirë. Ndërsa humbja në kampionat është pjekuri, jam përpjekur të mbroj futbollistët, sepse janë pjesë e familjes time”, u shpreh tekniku i të kuqve.

“Gabuam në tre raste dhe gjatë analizës kam bërë të gjithë ekipin fajtor dhe jo vetëm Atandën. Nuk jemi rastësisht këtu ku ndodhemi. Gabuam në një moment jo të përshtatshëm. Shpresoj që në ndeshjen e radhës të jemi qartësuar. Kemi ekip të shëndetshëm, por gjithashtu edhe tifozë të shëndetshëm. I druhesha medieve dhe rrjeteve sociale, sepse ato të sëmurin. U mundova të bind ekipin që vetëm ne të gjithë bashkë mund t’ja dalim”, deklaroi ndër të tjera trajneri i Partizanit, Skënder Gega.Skip to toolbar