Haradinaj ul tonet: Ramën e kam si vëlla

POLITIKË


Pas përplasjeve në media dhe akuzave të bëra ndaj kryeministrit Rama se po bën komplot për copëtimin e Kosovës, duket se Ramush Haradinaj ka preferuar të ul gjakrat dhe të qetësojë gjendjen.

Në një deklaratë për mediat, Haradinaj tha se Ramën e ka si vëlla, por kjo nuk e pengon të thotë të vërtetën e tij.


“Kryeministri i Shqipërisë është institucion, për të cilin unë kam shumë respekt. Kryeministri Edi Rama është vëlla i imi ashtu sikurse janë krejt shqiptarët kudo që janë. Të vërtetën do ta them pa marrë parasysh kujt i pëlqen ose jo. Unë kam thënë të vërtetën për Samitin e Berlinit”.

Një ditë më parë, në konferencën me Mogherinin, Rama i quajti këto akuza si gënjeshtra dhe budallallëqe të rrezikshme.
Skip to toolbar