I dënuar për trafik kokaine, arrestohet beratasi me 3 emra


Policia e Beratit njofton se ka arrestuar 44 vjeçarin shqiptar të dënuar me 15 vjet burg në Itali për trafik kokaine dhe si anëtarë i një bande kriminale.

Mësohet në pranga ka rënë një shtetas që mban 3 emra. Bëhet fjalë për Gazmir Polovina ose Gazmend Polovina ose Julian Bebri.


“Gjykata e Milanos në Itali në Mars të vitit 2013 e ka dënuar me 15 vite burg, për kryerjen e veprave penale “Organizat Kriminale” dhe “Trafikim i lëndëve narkotike”, parashikuar nga Kodi Penal Italian.

Ky shtetas në bashkëpunim me shtetas të tjerë shqiptarë dhe italianë të organizuar si grup kriminal kanë qenë të përfshirë në trafik ndërkombëtar të heroinës dhe kokainës”, sqaron policia.
Skip to toolbar