“Je i padëshirueshëm, je non-grata”, Rama përplaset me Berishën në Kuvend

Më të fundit


Përplasje në Kuvend mes kryeministrit Edi Rama dhe kreut të PD-së, Sali Berisha. Debati erdhi pas kërkesës për të folur nga ana e opozitës.

Berisha: Kjo që bën ti ka lidhje me një veprim tëndin për të mbrojtur Edi Ramën. Turp, akt i turpshëm!


Rama: Nuk është turp për non-gratat! Ti je i padëshiruar. Ti je non-grata. Jo parlamenti jo, por ty se je non grata.

Noka: Kush je ti moj zonjë? Kush është ky që na trajton ne kështu.
Skip to toolbar