Kampionët e Botës dhe Europës, do të luajnë në Tiranë për bamirësi

AKTUALITET


Bota e futbollit u solidarizua në mënyrë të veçantë me familjet e prekura nga tërmeti i 26 nëntorit në Shqipëri. Ndërkohë, solidariteti do të vijojë edhe më tej. Sipas Panorama Sport, në datën 10 janar në stadiumin “Air Albania” do të zhvillohen dy ndeshje miqësore.

Ish-futbollistët e Italisë që u shpallën Kampion Bote në vitin 2006, veteranët e Turqisë që morën pjesë në botërorin e 2002 si dhe veteranët e Greqisë që fituan Euro 2004, do të vijnë në Tiranë.


Së bashku me veteranët e ekipit tonë kombëtar, do të luhen dy ndeshje, të ardhurat e fituara nga biletat do të shkojnë për rindërtimin nga tërmeti.

Kështu, veteranët e kombëtares Kuq e Zi do të luajnë kundër veteranëve të Italisë. Ndërkohë, veteranët e Turqisë do të përballen me veteranët e Greqisë.
Skip to toolbar