Kapen 205 kg drogë në kufirin Shqipëri-Mali i Zi

Më të fundit


Një sasi e madhe drogë që vinte nga Shqipëria është sekuestruar në Malin e Zi.

Plot 205 kg kanabis sativa është gjetur në lumin Buna, në vendin e quajtur Sutjel në territorin e Komunës së Ulqinit.


Droga ishte e ndarë në 7 çanta dhe po transportohej nga 4 persona, të cilët janë larguar sapo kanë parë patrullën e policisë kufitare.

Policia po heton për identifikimin dhe kapjen e autorëve.
Skip to toolbar