Koalicioni opozitar, Rama: Zgjedhjet as ndalen, as shtyhen!

Më të fundit


Ndërsa krerët e opozitës krijuan sot Koalicionin Opozitar, duke nënshkruar një marrëveshje me 10 kushte për Ramën, kryeministri sapo ka reaguar në twitter duke e cilësuar këtë lëvizje të opozitës, vetëvrasje politike.

Rama shkruan se zgjedhjet e 30 qershorit, as nuk ndalen dhe as nuk shtyhen, ndërsa këto lëvizje të opozitës, sipas tij vijnë nga dëshpërimi i humbjes.


“Pas djegies së mandateve, koalicioni kundër zgjedhjeve një tjetër formë e padëgjuar vetëvrasjeje politike! Humbësit kronikë janë peng i dëshpërimit të tyre, po Shqipërinë s’e marrin dot peng.Zgjedhjet as ndalen as shtyhen. Në 30 qershor qytetarët do flasin me votë në çdo bashki.”, shkruan Rama.
Skip to toolbar