Kombëtarja, Lenjani ndërpret “agjërimin”. Gjimshiti mbetet në shtëpi

KOMBËTARE


Ashtu siç ishte paralajmëruar më herët, në listën e trajnerit italian mungon portieri Thomas Strakosha, i cili ka pasur një problem javët e fundit, dhe nuk mund të jetë gati për të luajtur.

Kështu, Reja ka zgjedhur portierin e Laçit, Gentian Selmani, për të zëvendësuar Thomas Strakoshën.


Dy portierët e tjerë janë të përhershmit Etrit Berisha dhe Alban Hoxha. Në mbrojtje Edy Reja ka thirrur për herë të aprë mbrojtësin Marash Kumbulla, ndërsa lojtarët e tjerë janë: Naser Aliji, Elseid Hysaj, Arlind Ajeti, Ivan Balliu, Enea Mihaj, Egzon Binaku, Kastriot Dermaku dhe Mërgim Mavraj.

Surpriza e madhe e Edy Reja është pikërisht lënia jashtë e qendërmbrojtësit të Atalantës Berat Gjimshiti, që është duke kaluar një moment të shkëlqyer me klubin nga Bergamo.

 Në mesin e fushës Edy Reja ka thirrur Amir Abrashin, Migjen Bashën, Ledian Memushajn, Ergys Kaçen, Kristi Qosen, Emanuele Ndojin, Taulant Xhakën, Ylber Ramadanin dhe Ermir Lenjanin.

Ndërsa sulmi do të jetë i përbërë nga Myrto Uzuni, Eros Grezda, Odise Roshi, Bekim Balaj, Sokol Çikalleshi dhe Armando Sadiku.
Skip to toolbar