Korçë, vodhën naftën e kompanisë ku punonin, 2 të arrestuar

Më të fundit


Policia e Korçës ka arrestuar 2 persona, pasi akuzohen se kanë vjedhur naftë në kompaninë ku ishin të punësuar dhe e shisnin atë më pas në treg.

Atestohen shtetasit me iniciale F.S., 25 vjeç dhe M.Z., 29 vjeç, ndërsa ndiqet në gjendje të lirë shtetasi A.B., 49 vjeç.


Dy të arrestuarit punojnë në një kompani që kryen punime pranë gazsjellësit TAP, ndërsa janë kapur në flagrancë duke i shitur naftën e vjedhur shtetasi 49 vjeçar.

Hetimet i kaluar Prokurorisë Korçë për veprat penale të vjedhjes dhe shpërdorimit të detyrës.
Skip to toolbar