Laçi kthehet te fitorja, Slemani pret penallti (video)

Më të fundit


Laçi është rikthyer te fitorja në kampionat, duke mundur në shtëpi Skënderbeun me rezultatin 1-0, me golin e realizuar nga Ndriçim Shtubina pas 30 minutash lojë në pjesën e parë.

Futbollisti shkodran i kurbinasve ka ‘prishur tersin’ pasi nuk shënonte prej dy muajsh në kampionat, gjë e cila kishte bërë efekt edhe te ecuria e skuadrës.


Ndonëse pësuan të parët, korçarët nuk u dorëzuan dhe luftuan deri në fund, por nuk ia dolën. Kjo ndodhi edhe sepse Gentian Selmani priti një pentallti ndaj Dejvi Bregut në pjesën e dytë.

Fitorja kthen Laçin në autostradën drejt Europës, sepse tashmë vendi i tretë nuk është larg, por natyrisht shpresohet që Kukësi apo Flamurtari të gabojnë në mbrëmje.
Skip to toolbar