Kastrioti ndal Partizanin, të kuqtë gabojnë në mbrojtje!

Më të fundit


Kur të gjithë presin që Partizani të shpallet matematikisht kampion, ekipi i Skënder Gegës gabon në ndeshje, që nuk duhet t’i diskutojë fitoret. Kështu ka ndodhur dhe sot, pasi skuadra e kuqe ka barazuar 1-1 në fushën e Kastriotit, me këtë të fundit që po tregon se nuk do të dorëzohet në luftën për të mbijetuar.

Mensah kaloi i pari të kuqtë në avantazh, ndërsa më pas erdhi dhe reagimi i vendasve, të cilët realizuan me Shehun, duke e mbrojtur rezultatin 1-1 deri në fund të ndeshjes.


Goli i sulmuesit të Partizanit erdhi pas një topi të hedhur në zonë nga Asani në minutën e 55′. Topi i ka dalë sulmuesit me ngjyrë të të kuqve që ka lëshuar një silurë duke e pushuar në rrjetë.

I menjëhershëm ka qenë reagimi i vendasve që kanë shënuar me anë të Shehut 3 minuta më vonë. Goditje këndi, Belica nuk e heq si duhet. Sfera mbetet te Julian Shehu që e shtyn drejt rrjetës për 1-1.

Goli i ka dhënë më shumë entuziazëm vendasve që kanë nisur sulmin drejt portës së Hoxhës dhe kanë detyruar mbrojtësin Lum Rexhepi të dalë me karton të kuq. Shtatlarti mori kartonin e dytë të verdhë në minutën e 59′.

Me këtë rezultat, Partizani mbetet në vendin e parë me 61 pikë, ndërsa Kastroti në kuotën e 31 pikëve.
Skip to toolbar