Laçi thyen Kukësin, me një penallti të dyshimtë

AKTUALITET


Laçi mundi Kukësin në shtëpi me rezultatin 1-0 në javën e 12-t të Superligës. Një ndeshje e bukur, me Laçin që kërkoi golin që në minutat e para, por pa mundur të tund rrjetën. Kukësi nga ana tjetër shkoi disa herë në portën kundërshtare, por mbrojtja kurbinase dhe fati nuk lejuan ndryshimin e rezultatit.

Pjesa e parë u mbyll në barazim 0-0, ndërsa në të dytën fati i buzëqesh Laçit. Në të 60`, Teqja rrëshket në zonë dhe prek topin me dorë. Për arbitrin është penallti, por miqtë kontestojnë duke pretenduar të kundërtën.


Gjuajtjen e merr përsipër golashënuesi më i mirë i Laçit për këtë sezon, Kyrian Nwabueze. Ai nuk gabon përballë portierit, duke shënuar golin e fitore që i jep tre pikë të arta Laçit. Tashmë kurbinasit e shohin veten në vendin e tretë në renditje me 19 pikë, ndërsa Kukësi me një pikë më pak ndodhet në vendin e pestë.
Skip to toolbar