Kukësi fundos Flamurtarin dhe sheh kreun

AKTUALITET


Kukësi mundi Flamurtarin të dielën pasdite në takimin e javës së 11-të të Superligës. Mjaftoi një gol i shënuar në pjesën e dytë nga Daku, për tre pikët e skuadrës verilindore. Ndeshja e luajtur në “mërgim” në stadiumin e Lushnjës, nisi mirë për skuadrën verilindore që kërkoi golin që në fillim të saj, por planet i prishi Kristal Abazaj që u dëmtua në minutën e gjashtë të takimit.

Sulmuesi anësor nuk ia doli, ndaj në të 10` u largua nga fusha e lojës, ndërsa vendin e tij e zuri Blerim Kotobelli. Flamurtari tenton të jetë agresiv, duke provuar me Sukajn e Ribajn, por rrezikun e shuan mbrojtja e skuadrës së Shpëtim Duros. Megjithatë, pjesa e parë mbyllet në barazim pa gola, me të dyja skuadrat që luajtën mirë dhe të përqëndruara.


Ndërkohë, në pjesën e dytë, skuadra e Duros kërkon golin me çdokusht. Në të 57`, Kukësi fiton një faull pranë zonës kundërshtare. Harkimi i topit nga e majta gjen Dakun në shtyllën e dytë, i cili dërgon topin në rrjetë.

Kukësi kalon në avantazh 1-0, por vlonjatët tentojnë deri në fund për të gjetur golin e barazimit, por pafat. Me tre pikët e fituara të dielën, Kukësi ngjitet përkohësisht në vendin e dytë me 18 pikë, ndërsa Flamurtari duket se nuk do të ketë më shpëtim, pasi ndodhet në vendin e fundit me 3 pikë në 11 javë.
Skip to toolbar