Lufta në Ukrainë, një i vrarë dhe gjashtë të plagosur nga sulmet ruse në Kharkiv

BOTA


Të paktën një person është vrarë dhe gjashtë të tjerë janë plagosur nga sulet ruse në Kharkiv të Ukrainës.

Lajmi është bërë i ditur nga guvernatori i rajonit, Ihor Terekhovk përmes një postimi në rrjetin social Telegram.


“Sulmet ruse goditën një ndërtesë pesë katëshe banimi në Kharkiv, ku një person u vra dhe gjashtë të tjerë u plagosën. Dy prej të plagosurve janë në gjendje të rëndë”, shkruan ai në Telegram. /abcnews.al
Skip to toolbar