Luftëtari i largohet rrezikut, Laçi vuan në Gjirokastër

Më të fundit


Luftëtari i largohet çdo javë e më shumë rrezikut për rënien nga Katergoria Superiore, pasi këtë fundjavë ka hedhur një tjetër hap të rëndësishëm për mbijetesën.

Skuadra e drejtuar nga Julian Ahmataj ka mundur në shtëpi ekipin e Laçit me rezultatin 1-0, me gol të shënuar nga Dunga.


Skuadra kurbinase e drejtuar nga Sulejman Starova, nuk arriti të finalizonte me sukses rastet e krijuara, ndërsa vendasit u treguan cinik duke kapur në befasi miqtë në minutën e 52′.

Ishte Aleksi ai që shërbeu për sulmuesim afrikan të Luftëtarit, duke shënuar në portën e Gentian Selmanit.

Më vonë ishte traversa ajo që ndali dy herë Filin, duke i hequr mundësinë e dyfishimit, ashtu si Mane, Mersinaj dhe Gjoni u përpoqën që të vulosnin sfidën.

Me këto tri pikë tepër të rëndësishme, ekipi gjirokastrit vazhdon të besojë te mbijetesa
Skip to toolbar