Makina godet biçikletën, plagoset rëndë i moshuari në Lushnje

AKTUALITET


Një mjet në rrugën hyrëse të qytetit të Lushnjës ka përplasur një biçikletë, ku si pasojë ka mbetur i plagosur rëndë drejtuesi i saj, një shtetas 68-vjeçar, emri i të cilit mësohet të jetë Mefit Dingo.


Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e së shtunës në rrugën hyrëse për në qytet, ku një mjet i tipit “Benz”, me targë AA 055 KM, ka përplasur biçikletën.

68-vjeçari që drejtonte mjetin me dy rrota ka mbetur  i plagosur rëndë, dhe menjeherë është dërguar me urgjencë drejt Tiranës për mjekin të specializuar.


Pas ngjarjes, në vend kanë mbrritur policia e cila ka nisur hetimet. Mësohet se uniformat Blu kanë shoqëruar në komisariatin e Lushnjës drejtuesin e mjetit, emri i të cilit nuk bëhet i ditur. Grupi hetimor vijon punën për zbardhjen e rrethanave të aksidentit.