Manchester United interesohet për Robert Lewandowski-n!

SPORT


Robert Lewandowski ka refuzuar të rinovojë kontratën me Bayern Munich deri më tani. Klubi gjerman kërkon që gjatë verës të hidhet firma në kontratën e re mes klubit dhe sulmuesit polak.

Mirëpo Leva nuk e ka pranuar një gjë të tillë deri më tani. E gjithë kjo situatë mund të shfrytëzohet nga klube të tjera, që synojnë një transferim të mundshëm.


Ole Gunnar Solskjaer dhe klubi që ai drejton, Manchester United ka kërkuar informacion rreth situatës së Robert Lewandowskit.

Aktualisht futbollisti polak ka një kontratë deri në vitin 2021 me Bayern, teksa sipas mediave gjermane klubi ka vendosur të bëjë një ofertë të fundit pas finales së Kupës së Gjermanisë, që do të luhet javën e ardhshme.

Nëse 30-vjeçari e refuzon ofertën e Bayern, gjasat janë që ai të largohet gjatë verës, ku veç United, interes ka shfaqur dhe Paris Saint-Germain.
Skip to toolbar