Olsi Rama: Tani dua të festoj, s`më intereson sezoni i ardhshëm!

SPORT


Olsi Rama nuk mund t`i përmbahej emocioneve pas ndeshjes derbi, ku Partizani fitoi përsëri ndaj Tiranës, duke festuar njëherazi dhe titullin kampion. Pas ndeshjes, numri dy i klubit të kuq ka folur për mediat duke treguar edhe modesti gjatë fjalës së tij në lidhje me fitoren e titullit. Më tej gjatë fjalës së tij, ai ka theksuar se për momentin është i përqëndruar te festa e titullit, ndërsa më pas do të mendohet për merkaton dhe kupat e europës.

“Besoj se erdha në një klub me shumë traditë dhe ku pjesa më e madhe e punës ishte bërë. Me ndihmën e presidentit dhe me të stafit, kurorëzuam një sukses që kishte kohë për të cilin punohet”, u shpreh drejtori sportiv i Partizanit.


“Partizani është një klub i madh dhe me të gjithë vështirësitë që mund të kesh, ka suport të madh nga njerëzit. Humbje do të ketë gjithmonë, por rëndësi ka si ngrihesh pas humbjes. Sado të bëjmë ndryshime të mëdha në ekip, parësore për ne ka qenë të instalojmë një skuadër një frymë besimi dhe të jemi sa më të afërt me njëri-tjetrin”.

“Nuk ka mbaruar akoma kampionati, pasi ka dhe tre ndeshje. Duhet të japim maksimumin tonë, ta ngrejmë trofeun kundër Gjirokastrës. Unë e kam kuptuar potencialin e ekipit në ndeshjen kundër Mariborit. Ju mbase nuk e besoni, por në humbjen aksidentale në Korçë në javën e parë, ekipi tregoi që ishte në rrugën e mbarë”, zbuloi Rama.

“Mua nuk më intereson fare për momentin sezoni i ardhshëm. Dua të shijoj fitoren e sotme. Se sa përqind e ekipit do të rikonfirmohet, ende nuk ka ardhur në axhendën time. Preferoj të punoj me lojtarët që kam, por aty ku do të jetë nevoja, do të ndërhyjmë në merkato, si për Champions League, ashtu dhe për sezonin e ardhshëm”, deklaroi drejtuesi i lartë i kampionëve.

“Unë nuk i ndaj lojtarët, pasi i gjithë ekipi punon që të shkojë te goli. Megjithatë, ata që shënojnë marrin merita më të mëdha. Falënderoj Shkodrën, pasi na ka dhënë dy fitore në derbi. Shpresoj që në ndeshjet e ardhshme të shikoni seriozitetin e Partizanit. Futbolli luhet me karakter dhe këta çuna që janë këtu, e kanë kuptuar që ndeshjet nuk fitohen ditën e diel, por gjatë gjithë javës”,
Skip to toolbar