Partizani-Laçi ndahen në paqe, penalltitë vendosin takimin (video)

Më të fundit


Partizani ka shmangur humbjen ndaj Laçit në shtëpi, duke barazuar me kurbinasit me rezultatin 1-1. Një sfidë e bukur dhe me emocione që në nisje të saj, me të dy golat e shënuar respektivisht nga një për çdo pjesë nga pika e bardhë e penalltisë.

Laçi fitoi penallti në pjesën e parë të ndeshjes, ku Alban Hoxha bëri një ndërhyrje të gabuar ndaj Redon Xhixhës. Për arbitrin është penallti, ndërsa Laçi e shndërron në golin e avantazhit me Shtubinën.


Në pjesën e dytë vendasit janë më kërkues dhe duan të shmangin humbjen me çdo kusht. I rikthyer nga dëmtimi, Bruno Telushi i jep tjetër ritëm ekipit, duke shënuar dhe golin e barazimit për Partizanin, pas një penalltie të fituar nga Çinari.

Pas barazimit të sotëm, Partizani shkon në kuotën e 62 pikëve, 11 më shumë se Kukësi i vendit të dytë që ndeshet nesër, ndërsa Laçi ka 45 pikë, 3 më pak se Flamurtari i vendit të tretë.
Skip to toolbar