Nainggolan realizon një “perlë”, CR7 vendos rekordin e ri personal!

Më të fundit


Një ndeshje spektakolare ajo e sotmja në “San Siro” mes Interit dhe Juventusit, por në fund është mbyllur në barazim 1-1.

Interi kaloi i pari në avantazh me Nainggolan që realizoi një gol spektakolar nga distanca, duke zhbllokuar takimin.


Megjithatë, miqtë u kundërpërgjigjën me Cristiano Ronaldon, që në minutën e 62′ vendosi barazpeshën në fushën e lojës.

Ky ka qenë gol i veçantë për CR7, që realizon golin e tij të 600 në nivel klubesh në të gjitha kompeticionet në Europë.

Ky barazim nuk kënaq asnjë nga dy ekipet, me Interin që nuk ka arritur të shkëputet nga rivalët në garën për të siguruar një vend në Champions League.

Ndërsa Juventus i ka thënë lamtumirë rekordit të 102 pikëve, i vendosur nga Juventusi i Antonio Conte-s në sezonin 2013/14.
Skip to toolbar