Patozi nis fushatën jashtë Tiranës: I kthejmë Laçit borxhin që i ka PD

AKTUALITET


Kryetari i partisë Bindja Demokratike, Astrit Patozi, ka zhvilluar një takim elektoral në Laç, ku ka prezantuar kandidatin për kryetar bashkie Edmond Piroli. Gjatë fjalës së tij Patozi, siç shkruhet në njoftim në faqen zyrtare të BD-së, partia e tij do të fitojë zgjedhjet në Kurbin, ndërsa me kryetarin e ri qyteti do të ndryshojë.

Ne jo thjesht kemi gjetur një qytetar të denjë të Laçit, që nesër pritet të zgjidhet kryetar bashkie i Kurbinit, por ju garantojmë se Edmond Piroli do të ndryshojë gjithçka në administrimin dhe në qeverisjen e qytetit”, nënvizoi Patozi.


Më tej, Astrit Patozi u shpreh se e djathta i ka borxh Kurbinit, pasi sipas tij, katër vite më parë Partia Demokratike e la pa kandidat garën për bashkinë e Kurbinit.

E djathta i kishte një borxh Kurbinit, se katër vjet të shkuara e la pa kandidat Laçin, dhe këto zgjedhje ishin një shans për t`ia kthyer atë. Por Partia Demokratike ka vendsur të mos hyjë në këto zgjedhje dhe me këtë logjikë i bie që Kurbini të qëndronte 8 vjet rresht pa pasur garë për kryetar bashkie”, u shpreh Patozi.
Skip to toolbar