Plagos veten me thikë, policia shpëton 35 vjeçarin në Patos


Policia ka arritur të shpëtojë një 35 vjeçar sot në qytetin e Patosit i cili kishte plagosur disa herë veten me thikë dhe ishte mbyllur në tualet. Mësohet se i riu vuan nga probleme të shëndetit mendor.

Policia njofton se ai tashmë ndodhet jashtë rrezikut për jetën nën kujdesin e mjekëve.


Informacion paraprak

Në datën 16.05.2019, rreth orës 09:00, në Patos, shtetasi L.Xh, 35 vjeç,(i cili dyshohet se vuan nga sëmundja mendore) pasi ka mbyllur derën e banesës nga brenda, ka tentuar të vetvritet me një mjet prerës (thikë).

Falë ndërhyrjes së forcave të policisë dhe FNSH Fier u bë i mundur neutralizimi dhe shoqërimi i tij drejt Spitalit Rajonal Fier ku ndodhet jashtë rrezikut për jetën nën kujdesin e mjekëve.




Skip to toolbar