Plagosje dhe armë pa leje, policia arreston të shumëkërkuarin në Shkodër

Më të fundit


Strukturat e Policisë së Shkodrës ka bërë të mundur kapjen e një shtetasi të shpallur në kërkim për një tentative vrasje në vitin 2017.

Policia ka arrestuar shtetasin me iniciale V.K, 23 vjeç, banues në Lagjen “Mark Lula”, Shkodër, i cili plagosi shtetasin me iniciale N.H. më datë 06.05.2017.


Arrestimet u bënë në kuadër të operacionit të koduar “Gruda”, pas një pune të mirëorganizuar nga ana e policisë.

Gjykata e Shkallës së Parë Shkodër, ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg”, për veprën penale të “Vrasjes me paramendim, e kryer në bashkëpunim” mbetur në tentative, dhe “Prodhimi e mbajtje pa leje e armëve dhe municioneve luftarake”, parashikuar nga nenet 78, 22, 25 e 278 të Kodit Penal.

Policia ka arrestuar gjithashtu edhe shtetasit N. K., 32 vjeç dhe K. K., 25 vjeç, banues në fshatin Grudë e Re, pasi kishin strehuar në banesën e tyre shtetasin në kërkim.

Materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër për veprime të mëtejshme.

Shkodër Finalizohet me sukses Operacioni policor i koduar “Gruda"Kapet dhe ndalohet autori i dyshuar i ngjarjes së…

Publiée par Policia e Shtetit sur Lundi 15 avril 2019Skip to toolbar