Polica liron bashkëshortin e ministres Shahini

POLITIKË


Gjatë ditës së sotme mediat kosovare raportuar arrestimin e Deputeti i Partisë Socialdemokrate, Dardan Molliqaj, i cili është edhe bashkëshorti i ministres sonë të Arsimit, Besa Shahini.

Arrestimi i tij erdhi në lidhje me pjesëmarrjen në protestë pas arrestimit të liderit të VV-së Albin Kurtit në vitin 2015, ku Molliqaj në atë kohë ka qenë sekretar organizativ i Vetëvendosjes.


Zëdhënësja e Partisë Socialdemokrate tha se deputeti është liruar me procedurë të rregullt dhe rasti i arrestimit të tij është dërguar për hetim në prokurori.
Skip to toolbar