Opozita në marshim protestë, policia shton forcat

POLITIKË


Ditët e sotme Partia Demokratike ka bërë thirrje për një protestë tjetër në orën 18:30 “për Shqipërinë si Europa”.

Protesta e sotme pritet të jetë një marshim protestë, ndryshe nga ajo e herës së kaluar. Gjithashtu policia ka deklaruar se janë shtuar forcat e saj në terren me mbi 1700 efektivë. Kryeministria është e rrethuar e gjitha me gardh hekuri, ndërsa janë marrë masa për çdo skenar të papritur që mund të dalë nga protestuesit.


Më herët qytetarët janë ftuar në protestë nga vetë lideri i PD, Lulzim Basha. Ndërsa PD-ja në një deklaratë për mediat ka kërkuar nga policia të mos bëhen pjesë e provokimeve dhe dhunës së paligjshme kundër qytetarëve.
Skip to toolbar