Ceferin në Tiranë, nga takimi me Ramën tek inaugurimi i stadiumit

SPORT


Presidenti i UEFA-s Aleksandër Ceferin ndodhet të dielën në Tiranë për inaugurimin e “Air Albania Stadium”, ku dhe do të zhvillohet ndeshja Shqipëri-Francë. Në axhendën e zbardhur nga Federata Shqiptare e Futbollit, Ceferin ka një ditë të ngjeshur me takime, ku do të pritet nga Kryeministri Edi Rama, presidenti i FSHF, Armand Duka, do të ketë një drekë zyrtare në pallatin mbretëror, më pas do të dekorohet nga presidenti Ilir Meta.

Ceferin dhe delegacioni i tij do të takohet me kryeministrin Edi Rama në orën 12:30. Gjysmë ore më vonë, Ceferin, i shoqëruar nga Armand Duka, kreu i FSHF-së, do të zhvillojnë një vizitë në stadium.


Në orën 14:00 do të shtrohet një drekë zyrtare për të ftuarit e UEFA-s dhe FIFA-s në Pallatin Mbretëror.

Aleksander Ceferin do të dekorohet nga presidenti Ilir Meta. Ceremonia do të zhvillohet në 18:00-18:30.

Në 18:40 do të zhvillohet një vizitë në muzeun e stadiumit.

Duka dhe Ceferin do të dalin në një konferencë për shtyp në orën 19:00-19:30.

Ndërkohë, në ceremoninë inauguruese të stadiumit, në orën 19:40-20:20, Duka, Ceferin dhe Rama do të mbajnë fjalime.
Skip to toolbar