Protesta e 13 prillit, Basha sot mbledh Kryesinë e PD-së

Më të fundit


Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha do të mbledhë sot Kryesinë e Partisë rreth orës 11.00.

Mësohet se në këtë mbledhje do të diskutohet për mënyrën e zhvillimit të protestës së paralajmëruar të opozitës që do të zhvillohet më 13 prill.

Një tjetër pikë në axhendë është edhe diskutimi për masat organizative për vijimin e aksionit politik.

Opozita e bashkuar pasi dorëzoi mandatet e deputetëve dhe braktisi parlamentin, çdo muaj organizon protesta, përmes të cilave kërkon dorëheqjen e kryeministrit Edi Rama dhe zgjedhje të parakohshme parlamentare.Skip to toolbar