Protestuesit hedhin gurë te parlamenti, policia përgjigjet me ujë

Më të fundit


Protestuesit kanë hedhur gurë drejt parlamentit dhe është hequr gardhi metalik. Policia është përgjigjur me ujë. Sekretari organizativ i PD-së Gazmend Bardhi u ka bërë thirrje vazhdimisht dhe shenja protestuesve të ndalojnë. Protestuesit kanë ndezur zjarre me pankartat që janë shuar nga policia me fikëse. Pas më shumë se një orë para Kryeministrisë, Kryedemokrati Lulzim Basha iu bëri thirrje protestuesve që me telefona ndezur ta ndiqnin drejt parlamentit, si mesazh për ndezjen e shpresës.

Skip to toolbar