Rama-opozitës: Dhunuesit e mediave do gjykohen me votë

Më të fundit


Pak pas deklaratës së Bashës se mediat në Shqipëri nuk janë të lira dhe janë kthyer në një vegël në duart e qeverisë, ka reaguar edhe kryeministri Rama në Twitter.

Kryeministri tha se deri dje gazetarët rriheshin e shantazhoheshin, prandaj autorët e dhunimit të tyre nuk mund të flasin në emër të lirisë së medias.


“Ç’komedi e zymtë me djegësit, rrahësit e shantazhuesit e deridjeshëm të gazetave, gazetarëve e mediave që flasin në emër të lirisë së tyre! Po shyqyr ka gjykatës për të gjithë dhe për të gjithë sa bëhen e thuhen, vjen dita e gjykimit ME VOTE.” – shkruan Rama
Skip to toolbar