Rrahën për vdekje 56-vjeçarin në Vlorë, arrestohen autorët

AKTUALITET


Vdekja e 56-vjeçarit Stavri Mino ditën e diel, pas një sherri për motive të dobëta, çoi në arrestimin e dy personave. Në pranga ranë shtetasit me iniciale Astrit Hameti 48 vjeç, Nusret Hoda 57 vjeç dhe Agron Hameti 56 vjeç, të cilët akuzohen se përmes një sherri fizik i kanë shkaktuar vdekjen 56-vjeçarit. Dy të arrestuarit akuzohen për “vrasje me dashje” pasi kanë goditur fizikisht shtetasin Stavri Mino duke i shkaktuar atij vdekjen e menjëhershme.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur në lagjen “1 Maji” në Vlorë,  ku 56-vjeçari gjatë një sherri me dy të arrestuarit ra i vdekur në tokë. Policia deklaroi se viktima u rrah për vdekje pa dhënë detaje të tjera, ndërsa dëshmitarët okularë thanë se ai u godit me një levë në kokë. Për zbardhjen e plotë të shkaqeve të vdekjes së Minos pritet ekspertiza mjekoligjore.


Viktima Stavri Mino, nuk ishte emër i panjohur për policinë, pasi në 2015 është dënuar me 6 muaj burg për dhunë në familje.
Skip to toolbar