Rrëzohet dhe merr flakë avioni, 41 viktima në Rusi

BOTA


41 është numri i viktimave të shkaktuara si pasojë e uljes urgjente të një avioni që shpërtheu në flakë në aeroportin Sheremetyevo në Moskë.

Mediat ruse raportojnë se avioni mbante 73 pasagjerë dhe një pjesë prej tyre kanë shpëtuar për mrekulli duke u larguar me vrap nga avioni që kishte marrë flakë.


“Janë 37 të mbijetuar – 33 pasagjerë dhe katër anëtarë të ekuipazhit”, tha një zyrtar i komisionit hetimor, Yelena Markovskaya.

Zyrtarët bëjnë të ditur se aeroplani ishte i detyruar të kthehej në aeroport “për arsye teknike”.
Skip to toolbar