Shaqiri si Ronaldo, prezanton “bishën” e re (foto)

Më të fundit


Futbollisti shqiptar ka blerë një Rolls-Royce

Ndonëse nuk po aktivizohet shpesh te Liverpool, e duket se ka humbur besimin e Jurgen Klop, Xherdan Shaqiri mbetet sërish në nivelin e yjeve botëror. Të paktën në parkingun e tij, Shaqiri konkurron tashmë Ronaldon, Lukakun, Pogba, Griezman etj.

Paparacët e medieve të huaja kanë fokusuar yllin e Zvicrës me orgjinë shqiptare, që ka blerë së fundi makinë të re. As më pak e as më shumë, por vetura e re e 27-vjeçarit është një mjet i markës “Rolls-Royce”.


Gazeta zvicerane “Blick”, ka publikuar fotot e Shaqirit dhe makinës së tij të re. Makina e re e Xherdan Shaqirikushton rreth 370 mijë CHF, duke e bërë atë një nga mjetet më luksoze dhe të shtrenjta.

Tashmë Xherdan Shaqiri do të “krahasohet” vërtet me CR7-n, pasi dhe ky i fundit ka në garazhin e tij një mjet të tillë, ndonëse portugezi ka dhe shumë lloje të tjera makinash luksoze.
Skip to toolbar