Shëtiste në bulevard me pistoletë, pranga 35-vjeçarit në Vlorë

AKTUALITET


Policia e Vlorës arrestoi në flagrancë një 35-vjeçar, emri i të cilit jepet me inicialet A.Xh. Këtij personi iu gjet, gjatë momentit të arrestimit, një armë zjarri e tipit pistoletë dhe 4 fishekë. Operacioni për arrestimin e 35-vjeçarit, banues në qytetin e Fierit, u finalizua pas sinjalizimeve të marra në rrugë operative, se shtetasi me inicialet A.Xh., qarkullonte me armë zjarri.

“Si rezultat i këtij operacioni, falë bashkëpunimit të ngushtë me qytetarët, u bë kapja e menjëhershme e tij në bulevardin “Ismail Qemali”, Vlorë.


Gjatë kontrolli fizik 35-vjeçarit i sekuestrohet në cilësinë e provës materiale një armë zjarri pistoletë dhe 4 fishekë”.

“Në vijim të veprimeve procedurale, Seksioni për Hetimin e Krimit arrestoi në flagrancë, për veprën penale “Armëmbajtja pa leje”, shtetasin A. Xh., 35 vjeç, banues në Fier. Materialet iu referuan Prokurorisë për veprime të mëtejshme”,shkruan Policia në një njoftim zyrtar.

VlorëFinalizohet operacioni i koduar "Blic"Qarkullonte me armë zjarri nëpër qytet, vihet në pranga 35-vjeçari.Në vijim të punës intensive për kapjen e personave që qarkullojnë me armë zjarri pa leje, strukturat e Policisë së Vlorës në bazë të informacioneve të marra në rrugë operative se një shtetas qarkullonte me armë zjarri nëpër qytet, menjëherë organizuan punën në grup dhe finalizuan me sukses operacionin e koduar "Blic".Si rezultat i këtij operacioni, falë bashkëpunimit të ngushtë me qytetarët, u bë kapja e menjëhershme e tij në bulevardin "Ismail Qemali", Vlorë.Gjatë kontrolli fizik 35-vjeçarit i sekuestrohet në cilësinë e provës materiale një armë zjarri pistoletë dhe 4 fishekë.Në vijim të veprimeve procedurale, Seksioni për Hetimin e Krimit arrestoi në flagrancë, për veprën penale "Armëmbajtja pa leje", shtetasin A. Xh., 35 vjeç, banues në Fier.Materialet iu referuan Prokurorisë për veprime të mëtejshme.

Gepostet von Policia e Shtetit am Freitag, 4. Oktober 2019Skip to toolbar