Si nëpër filma, avioni me 143 pasagjerë përfundon në lum

BOTA


Një aksident i rëndë por fatmirësisht pa viktima ka ndodhur në SHBA kur një avion me 143 vetë në bord ka dalë nga pista dhe ka përfunduar në lum. Mediat ndërkombëtare bëjnë të ditur se si pasoje aksidentit nuk ka asnjë viktimë dhe se të gjithë kanë shpëtuar për mrekulli. 

Avioni boeing 737 doli nga pista dhe ra në lumin St. Johns teksa ishte duke u ulur në aeroportin ushtarak Jacksonville.


Gjatë kohës së uljes së avionit kishte reshje të dendura shiu, por për fat ai nuk u fundos, por qëndroi mbi sipërfaqen e ujit.

Rreth 20 vetë u dërguan në spital me lëndime të lehta.
Skip to toolbar