Sot ndeshja kundër Ishujve Faroe, Shqipëria luan për fitore dhe vendin e parë

KOMBËTARE


Kombëtarja shqiptare do të zbresë sonte në mbrëmjë në stadiumin “Air Albania”.

Kuqezinjtë e Sylvinhos do të kërkojnë fitoren përballë Ishujve Faroe për të mbyllur këto kualifikuese si kokë grupi.


Një ndeshje që pritet të jetë më një atmosferë të jashtëzakonshme, duke pasur parasysh që stadiumi do të jetë plot.

Edhe FSHF paralajmëroi dje që ndeshja përballë Ishujve Faroe do të jetë festë dhe një mbrëmje e magjishme.

Kujtojmë që si kokë grupi, Shqipëria mund të kualifikohet edhe në rast se barazon.

Por një stimul më shumë për të dalë me fitore nga kjo sfidë, është ecuria pozitive dhe ‘pathyeshmëria’ në “Air Albania”.
Skip to toolbar