Starova komenton përballjen me Partizanin: Ndeshje e veçantë për mua!

Më të fundit


Për Sulejman Starovën do të jetë një ditë e veçantë nesër, pasi do të përballet me Partizanin, ekipin e tij të zemrës, por që këtë herë si trajner i Laçit i duhet ta mund.

Nuk do të jetë aspak një ndeshje e lehtë, por gjithësesi, Starova shprehet se shpreson që nesër të jetë një ndeshje e bukur dhe me spektakël, ka thënë “Bobi” në një pronocim për Supersport.


“Nuk është se do t’i prishim punë Partizanit, do të ishte vështirësi për mua nëse do t’i hiqnim pikë. Janë edhe 18 pikë në lojë. Është një ndeshje e veçantë në një ambient të bukur dhe shpresojmë që të bëjmë një ndeshje të mirë dhe të dhurojmë spektakël”.

Sulejman Starova ka folur edhe për tema të tjera, ku i pyetur për mungesat e Partizanit, ai është shprehur se ato nuk ndihen te një ekip me kualitete dhe në stol.

“Nuk shoh ndonjë vështirësi edhe pse ka mungesa. Partizani nuk ka 10-11 lojtarë por edhe ata që do luajnë janë njësoj si ata titullarë. Nuk ka asnjë vështirësi. Do të luajë Kalari që ka eksperiencë apo dhe ndonjë tjetër që ka vite aty dhe në Superiore. Me motivim nga ndeshja në ndeshje, të rikuperojmë sa më shumë pikë që të jetë e mundur. Janë 18 pikë dhe duhet që të marrim sa më shumë prej tyre”.

Në fund ai ka komentuar dhe ekipin që drejton, Laçin, duke u shprehur se shpreson në arritjen e vendit të tretë në fund të sezonit.

“Me thënë të drejtën, deri më tani kam parë nja angazhim maksimal nga skuadra duke dhënë më të mirën në çdo sfidë, ka harmoni. Ne duam që të arrijmë në Europë dhe t’ua shpërblejmë presidentit dhe tifozëve për synimin madhor që kemi këtë sezon të gjithë bashkë”.
Skip to toolbar