Kush është “Daja” nga Kosova

Më të fundit


I arrestuari i 6-të për ngjarjen në Rinas, Ragip Hajdini nuk është një emër i panjohur për policinë e Kosovës.

50-vjeçari i arrestuar në qytetin e Kavajës, pas dëshmive të Alkond Bengasit, rezulton me precedentë penal edhe në Kosovë për grabitjen e 25 kg ar nga Dhoma e Dëshmive në Policinë e Pejës.


Kjo ngjarje ka ndodhur në 2012 dhe bëri bujë në mediat kosovare. Në ngjarje u hetuan 6 persona mes tyre edhe Ragip Hajdini, ndërkohë që hetimet ishin bërë nga prokuroria speciale e “Eulex”-it.

Insajderi

GJASHTË TË DYSHUARIT PËR VJEDHJEN E ARIT BRENDA POLICISË Lexo të plotë

Ndërkohë media të ndryshme shqiptare kanë publikuar edhe imazhin e tij.
Skip to toolbar