Sulmi me 143 viktima në Moskë, lihet në paraburgim një tjetër autori i dyshuar

BOTA


Një gjykatë në Moskë ka lënë në paraburgim të dyshuarin e nëntë për sulmin në Bashkinë e Crocus.

Gjykata e rrethit Basmanny vendosi që Lutfulloi Nazrimad të vihej në paraburgim deri më 22 maj.


Katër persona të armatosur hynë në sallën e koncerteve të premten e kaluar dhe vranë të paktën 143 persona, përpara se t’i vunë zjarrin ndërtesës.

Rreth 11 persona janë arrestuar që nga sulmi, duke përfshirë 4 persona të dyshuar të armatosur, të cilët janë të gjithë në paraburgim. /abcnews.al
Skip to toolbar