Sulmi terrorist në Sri Lanka, shkon në 290 numri i viktimave

Më të fundit


290 viktima është bilanci tragjik i sulmit terrorist në ditën e Pashkëve, në Sri Lanka, ndërkohë që rreth 500 të tjerë kanë mbetur të plagosur.

Mediet ndërkombëtare shkruajnë se të paktën 24 persona janë arrestuar për sulmin, por ende nuk dihet se kush fshihet pas tyre.


Sulmet përfshinë disa hotele dhe kisha mëngjesin e Pashkëve në datë 21 Prill, ndërkohë që raportohet se viktimat nuk ishin vetëm vendas por nga shtete të ndryshme të botës.

Presidenti i vendit i ka bërë thirrje qytetarëve të qëndrojnë të qetë dhe të mbështeten tek autoritetet, ndërkohë që në vend është shpallur gjendja e jashtëzakonshme për 12 orë.
Skip to toolbar