Të rinjtë e Korçës lëvizin të armatosur

Më të fundit


Policia e Korçës ka arrestuar dy të rinj, pasi qarkullonin me armë zjarri dhe municione pa leje në komunitet.

Ky shqetësimi fillimisht u raportuar nga qytetarët e fshatit Pirg, ku denoncuan në polici se dy shtetas qarkulloni me armë zjarri. Ka qenë i menjëhershëm reagimi i policisë së Maliqit, ku kanë bërë të mundur kapjen dhe arrestimin në flagrancë të shtetasit R.L, 20 vjeç, banues në Korçë dhe një 17 vjeçari banues në fshatin Pirg.


Policia ka vendosur masën arrest me burg për 20 vjeçarin, ndërsa procedimin penal në gjendje të lirë për 17 vjeçarin.

Dy shtetasve iu sekuestrua në cilësinë e provës materiale një armë zjarri tip automatik, një krehër me 3 fishkë dhe 343 copë fishekë të tjerë të vendosur brenda një çante, të cilat i posedonin pa leje.

Materialet në ngarkim të tyre i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Korçë për veprime të mëtejshme.
Skip to toolbar