Tentoi të nxirrte drogë jashtë Shqipërisë, arrestohet në kufi

Më të fundit


Policia Kufitare e Kakavijës ka goditur një tjetër tentativë të “Trafikut ndërkombëtar të lëndëve narkotike”.

Policia ka arrestuar në flagrancë shtetasin me iniciale L.K., 39 vjeç, banues në Shkodër, pasi në mjetin e tij u gjet një sasi e konsiderueshme lëndë narkotike.


Nga një kontroll i imtësishëm i makinës e kryer nga Policia Kufitare dhe e Migracionit, në gomën rezervë të mjetit u gjetën disa pako me Cannabis Sattiva, me peshë totale 3.5 kilogramë.

Veprimet hetimore dhe proceduriale të mëtejshme i kaluan Policisë Gjirokastër, që ka çuar në arrestimin e 39-vjeçarit.

Kakavije. Policia Kufitare godet një tjetër tentativë të "Trafikut ndërkombëtar të lëndëve narkotike".Sekuestrohet…

Publiée par Policia e Shtetit sur Samedi 13 avril 2019Skip to toolbar