Tensionet në veri/ Borrell përsërit ftesën për takim mes Vuçiç e Kurtit

KOSOVA


Përfaqësuesi i Politikës së Jashtme të Bashkimit Evropian, Josep Borrell ka ripërsëritur ftesën për Presidentin e Serbisë, Aleksander Vuçiç dhe kryeminstrin e Kosovës Albin Kurti, për t’u ulur në tryezën e bisedimeve më 18 gusht.  

“Unë po e ftoj presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiç dhe kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti më 18 gusht në Bruksel, për të diskutuar rrugën përpara ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit”, shkruan Borrell përmes një postimi në twitter.

Skip to toolbar